Sign Up Log In · Feedback



2020 Individual Awards

List of awards from the school ball season for 2019-2020 school year:


Middle School

Allie Gillies- James C. Haile Class AA 6th Grade All Tournament

Cara Lee Gilbert- James C. Haile Class AA 6th Grade All Tournament

Hannah Rich- James C. Haile Class AA 6th Grade All Tournament

Addy Lowe- James C. Haile Class A 6th Grade All Tournament

Zoey Nicholas- James C. Haile Class A 6th Grade All Tournament

Emma Tompkins- James C. Haile Class A 6th Grade All Tournament

Bella Ashlock- James C. Haile Class A All Tournament

Halle Buford- James C. Haile Class A All Tournament

Allie Amonett- James C. Haile Class A All Tournament

Callie Reeder- James C. Haile Class A All Tournament

Ella Kate Keisling- James C. Haile Class A All Tournament


High School

Briley Burchett- District 6A Freshman of the Year, District 6A second Team

Kaylie Monday- District 6A MVP, District 6A Defensive MVP, District 6A Tournament MVP, Region 3A All Tournament Team

Kassie Monday- District 6A First Team, District 6A All Defensive Team, District 6A All Tournament Team , Region 3A Tournament MVP

Abbi Bilbrey- District 6A First Team, District 6A All Defensive Team, District 6A All Tournament Team

Kyndal Ludick- District 6A First Team, District 6A All Tournament Team, Region 3A All Tournament Team

Kennedy Fleming- District 6A First Team, District 6A All Tournament Team

Rachel Copass- District 6A Second Team, District 6A All Defensive Team

Haley Davis- District 6A Second Team, Region 3A All Tournament Team

Elly Smith- District 6A Third Team, District 6A All Defensive Team

Claire Fleming- District 6A Third Team, District 6A All Freshman Team, District 6A All Defensive Team

Lexi Pierce- District 6A Third Team, District 6A All Tournament Team, Region 3A All Tournament Team

Mattie Bush- District 6A All Freshman Team, District 6A Honorable Mention, District 6A All Tournament Team, Region 3A All Tournament Team

Liv Shipman- District 6AAA All District Team

Jordan Gillies- District 6AAA Freshman of the Year, District 6AAA Honorable Mention Team

Katie Dunaway- District 6AAA Honorable Mention Team

Haylee Johnson- District 8AA First Team, District 8AA All District Team, District 8AA All Tournament Team, Region 4AA All Tournament Team

Kadee Ferrell- District 8AA First Team, District 8AA All Tournament Team

Ellie Leffew- District 8AA Second Team, District 8AA Co-Freshman of the year

Gabby Beaty- District 8AA Honorable Mention, District 8AA All Freshman team

Hannah Westmoreland- District 8AA All Freshman Team

Kristin Fann- District 8AA Second Team

Jessie Kauffman- District 8AA Second Team

Anna Grace Sissom- District 8AA Third Team

Taylor Meeks- District 8AA Third Team



Send Your Feedback